Krajina,  Královéhradecký

Vstupenku do Adršpašských skal si koupíte i doma

Chtěli byste vyrazit někam do přírody? Zamířit můžete třeba do Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály. Největší skalní město v Česku vás jistě okouzlí. Pokud si navíc pořídíte vstupenku online, ušetříte čas i peníze.

Adršpašské skály. Gotická branka se ve skalním městě objevila už v roce 1839, kdy ji tady nechal postavit Ludvík Karel Nádherný, spolu se sítí turistických chodníků, mostů, lávek a schodišť. Na místě, kde se branka nachází, byl původní vstup do skal. Foto: Archív Turistické informační centrum Adršpach

Hlavní sezóna zde sice začíná až v dubnu, otevřeno jde zde ale celoročně. A co na vás čeká? Tisíce skalních věží, kouzelná příroda a nádherné výhledy. Nejvyšší věž Milenci měří 81,4 metrů, kochat se můžete i pohledem na Velký vodopád. Objevíte také uličku úzkou pouhých 50 centimetrů i malebné jezírko s průzračně čistou vodou, kolem jehož břehů vede malebná stezka.

Na své si přijdou také pravidelní návštěvníci, ani v Adršpašských skalách totiž není nouze o novinky. Převozníci mají nové průvodcovské texty přizpůsobené mladé generaci a dnešním návštěvníkům. „Chceme dát prostor, aby mohli vstřebat autentický zážitek z plavby po skalním jezírku,“ podotkl Linda Krecbachová z  Turistického informačního centra Adršpach. „V letošní sezoně se návštěvníci také mohou těšit na komentované prohlídky nebo geologické vycházky, které plánujeme s Národním geoparkem Broumovsko.“

Od minulého roku je navíc návštěvníkům k dispozici online rezervační systém na webu adrspasskeskaly.cz. Vyhnete se tak dlouhým frontám či zaplněnému parkovišti. V pohodlí svého domova si vyberete z dostupných termínů, zvolíte si hodinu, zároveň si můžete online koupit i  parkování. 

 

Otevírací doba: 

  1. 4. – 31. 10.
Hlavní sezona
1. 11. – 31. 3.
Vedlejší sezona
Skalní město
prohlídkový okruh
8:00 – 18:00 8:00 – 17:00
Turistické
informační centrum
8:00 – 17:00 8:00 – 15:00