Karlovarský,  Krajina,  Tajemná místa

Andělská hora u Karlových Varů vyzařuje pozitivní energii

Vrch Andělská hora se zříceninou stejnojmenného hradu se nachází u hlavní silnice z Karlových Varů na Prahu. Jedná se o vyhaslou sopku, která je stará již 26 milionů let. Její pozitivní vyzařování, které nabíjí turisty a obyvatele dobrou náladou, je známé spousty let. Místo si oblíbil třeba i Johann Wolfgang Goethe. Andělská hora dokonce zaujala i geofyziky z Berlína.

Andělská hora.
Obec Andělská hora byla založena ve druhé polovině 15. století. Od konce 18. století se obec a zřícenina staly oblíbeným výletním místem karlovarských lázeňských hostů. Patřil mezi ně například i básník a přírodovědec Johann Wolfgang Goethe. Ten zde dokonce oslavil roku 1786 své 37. narozeniny. Bývalý gotický hrad, jehož pozůstatky jsou na vrcholu sopky k vidění, založili již ve 14. století Hrabišici z Rýzmburka. Ti byli zároveň majiteli nedalekého panství Bečov. Hrad potkalo během jeho existence hned několik katastrof. Během třicetileté války, v roce 1635, dobyli pevnost Švédi a vyloupili ho. Následoval požár horní věže hradu, který roku 1718 poničil téměř veškeré hradní zázemí a lidé se ho rozhodli opustit. Následně se do hradu zakousl zub času a od té doby hrad chátral, obec Andělská hora se ho ale snaží postupně opravovat.

Andělská hora.

Přes všechny katastrofy, které se tu v minulosti odehrály, se podle psychotroniků jedná o místo, které uvolňuje pozitivní energii. O příjemných účincích tohoto místa se zmiňuje například spisovatelka a astroložka Olga Krumlovská. Ve své knize Zóny zdraví a života – Místa, která léčí, píše: „V oblasti Andělské hory je rozsáhlá pozitivní zóna, která působí blahodárně na lidský organismus. Pomáhá proti depresivním stavům, normalizuje vibrační rovnováhu člověka, posiluje ochrannou funkci aury (energetický obal těla). Procházky na tomto místě jsou prospěšné především pro lidi přepracované a stresované.“  

Kdo místo navštíví, většinou tato slova potvrzuje. Pozitivní zkušenosti návštěvníků je možné najít i na internetu a na sociálních sítích.  

„Byl jsem na Andělské hoře několikrát a pokaždé jsem se tam cítil příjemně a klidně. Nevím, jestli je to tím, že se o této lokalitě mluví jako o pozitivní, anebo jsem byl nadšený z těch krásných výhledů kolem, nicméně mě její návštěva uklidnila,“ napsal svůj názor na Facebook Karel Dvořák.

Andělská hora.

Podle senzibilů je Andělská hora jedním z nejsilnějších pozitivních zón na západě Čech. Zkoumat ji před mnoha lety přijeli dokonce i němečtí geofyzikové z Berlína. O tom se pro Karlovarský deník zmínil před třemi lety karlovarský historik Stanislav Burachovič: „Tímto měřením (pozitivních a negativních míst, pozn. red.) se zabývají dva berlínští geofyzikové, Grazyna Fosar a Franz Bludorf, autoři četných knih, některé vyšly i česky. Ti byli již před 25 lety ohromeni mimořádně silným a pozitivním vyzařováním znělcovou skalou Andělské hory a provedli na ní i mnohá měření pomocí virgulí a speciálních přístrojů (které pracují na lokalizaci elektromagnetického pole, pozn. red.),, která pozitivitu místa potvrdila.“ 

Pro Karlovarské noviny noviny Stanislav Burachovič upřesnil: „Manželé Grazyna Fosar a Franz Bludorf se již desítky let věnují výzkumu starých sakrálních objektů a míst po celé Evropě. Jejich hlavními zájmovými regiony jsou Bretaň, Španělsko, Anglie a německé Porýní. Za pomoci nejmodernějších měřících speciálních přístrojů objevili celou řadu zajímavých souvislostí. Jejich měření prokázala u většiny starých kostelů středověkého založení shodné schéma energetického zónování.“ 

Andělská hora.

Podle literatury se pozitivní místo nachází tam, kde vedou takzvané ley lines. To mají být místa, která nesou nějaký náboj – buď pozitivní, nebo negativní. Tyto dráhy vedou po celé planetě a navzájem se kříží. Na místě, kde se kříží, pak vznikají takzvaná silová místa. Naši předci prý uměli tato místa intuitivně poznat. Bohužel shon a nástup techniky tyto schopnosti u lidí zeslabil, a tak se dnes těmito místy zabývá jen hrstka lidí, kteří tvrdí, že jde takovou energii i změřit.