Moravskoslezský,  ZOO

Zoo Ostrava přivítala čtvrtmiliontého návštěvníka

V neděli 12. června prošel branou Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava letošní již 250 000. návštěvník. K cestě využil výletní vlak pohornickou krajinou, který má zastávku jen kousek od zoo.

V neděli 12. června prošel branou Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava letošní již 250 000. návštěvník. K cestě využil výletní vlak pohornickou krajinou, který má zastávku jen kousek od zoo.
Foto: David Kubala

Čtvrtmiliontým návštěvníkem se stal člen rodiny z polských Katowic. Zoo Ostrava je pro obyvatele z polského příhraničí nejbližší zoologickou zahradou, ale v posledních letech přijíždějí turisté i ze vzdálenějších oblastí, jako jsou právě Katowice. Rodina si pro svou cestu do zoo vybrala možnost přijet výletním vlakem pohornickou krajinou. Jeho trasa vede z polského Cieszyna přes Český Těšín po neveřejných uhelných vlečkách Ostravskokarvinského revíru do nově vybudované zastávky Josefova jáma – ZOO, která se nachází jen kousek od brány zoologické zahrady.

Rodina obdržela pamětní list a upomínkové předměty zoo. Jubilejního návštěvníka v zoo přivítali velmi brzy. Zoo zaznamenává od začátku letošního roku nebývalý zájem ze strany veřejnosti. V historicky rekordním roce 2019 přišel 250 000. návštěvník o několik týdnů později – až 1. července.

Foto v příloze volně k použití pro účely tiskového, internetového a televizního zpravodajství, autor David Kubala.