Vysočina,  ZOO

V jihlavské zoo vznikla nová expozice pro antilopy

Návštěva zoologické zahrady potěší malé i velké. Když zamíříte do Zoo Jihlava, můžete se těšit na nové druhy, roztomilá mláďata, ale i novou expozici.

Paka nížinná. Foto: Archív Zoo Jihlava

„Návštěvníci se mohou tuto sezonu těšit na všechna zvířata, na která jsou zvyklí. Navíc zde máme také několik nových druhů,“ potvrdila Simona Kubičková, vedoucí marketingového oddělení. „V blízkosti našich tapírů – vedle kapybar – je možné nově vidět paku nížinnou. Dovezli jsme také nového samce irbisa a pomalu se těšíme na mláďata. Už teď jsou mláďata ve výběhu ovcí valašských, narodilo se také mládě vodušky abok a další budou určitě přibývat. Jinak pro návštěvníky máme připravené různé akce, večerní komentované prohlídky, klubové večery a mnoho dalšího,“ doplnila s tím, že v blízkosti pavilonu žiraf přibyla nová expozice, která čeká na nové obyvatele. „Budou tu malé antilopy,“ řekla Simona Kubičková. 

Plánů má zoologická zahrada mnoho, některé jsou už v jednání. „Uvidíme, co vše se podaří zrealizovat,“ podotkla vedoucí marketingového oddělení. 

Aktuální informace najdou návštěvníci na webových stránkách zoo. Ta je otevřená 365 dní v roce, v březnu je otevírací doba od 9 do 16 hodin, v dubnu pak od 9 do 17 hodin a od května do září je zoo otevřená od 9 do 18 hodin.