Zlínský,  ZOO

Zlínská zoo otevírá expozici damanů, želv a afrických ptáků 

V sobotu 23. dubna zlínská zoo otevře I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy – nové expozice pro damany, želvy a africké ptáky. Součástí slavnostního otevření budou také oslavy mezinárodního svátku Den Země a oblíbená akce „Za starý elektrospotřebič volná dětská vstupenka“. Slavnostní otevření expozic proběhne v 13.00 hod. u nové expozice damanů a želv.

Daman. Foto: Archív Zoo Zlín

Nové expozice postupně vznikaly v africké oblasti na louce před pavilonem žiraf. „Po dokončení celého projektu chceme lidem ukázat, jak důležitým článkem jsou supi ve volné přírodě, a to samozřejmě ve vazbě i na další zvířata. V první etapě proto představíme expozice damanů kapských, želv ostruhatých a novou voliéru afrických ptáků,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí oddělení marketingu. V té se zabydlí orli korunkatí, jejich původní voliéra se stane novým domovem pro zoborožce kaferské. Výstavbu druhé etapy, chovného zařízení pro supy, zoo rozběhne letos na podzim. 

Součástí otevření budou také oslavy svátku Den Země. Od 11.00 do 15.00 hod. budou pro malé i dospělé návštěvníky připraveny zábavné dílničky na nádvoří zámku Lešná. Na čtyřech stanovištích pracovníci zoo nabídnou spoustu zajímavých informací o damanech a jejich nejbližších příbuzných slonech, děti si poskládají papírové želvičky, vyluští ptačí hádanky nebo damanní bludiště.

V rámci oslav proběhne i akce Za starý spotřebič volná dětská vstupenka do zoo. „Stačí u hlavního vstupu navštívit stánek Elektrowinu a odevzdat malý nepotřebný elektrický spotřebič. Počet volných dětských vstupenek však bude omezen, platí pro prvních 100 odevzdaných spotřebičů. Na další ale bude čekat cena útěchy v podobě kelímku Zoo Zlín,“ dodala Romana Mikešová. Sběr spotřebičů bude probíhat u hlavního vstupu v době od 9.00 do 16.30 hod. Akce na sběr se nevztahuje na velké elektrospotřebiče, nelze tak odevzdat např. pračku, ledničku, myčku apod.